تزریق بوتاکس راهی برای خداحافظی با چین و چروک صورت است. تزریق بوتاکس در دوز بسیار پایین انجام می شود. botox یک پروتئین خالص طبیعی است. تاثیر بوتاکس محدود به قسمت درمان شده می باشد. معمولا به جاهای دیگر بدن سرایت نمی کند. botox کاربرد کلینیکی ۲۰ ساله دارد که بی خطر بودن آن را به اثبات رسانده است.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نام تجاری سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این سم در مقادیر زیاد باعث نوعی مسمومیت غذایی به نام بوتولیسم می شود. اما متخصصان برای استفاده از آن راهی را پیدا کرده اند که برای انسان مفید باشد.

اثر تزریق botox بر زیبایی

برای رفع چروکهای پیشانی میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا جلوی ایجاد چروک و افزایش آن گرفته شود. تزریق بوتاکس در ماهیچه بطور مستقیم فعالیت آن را کاهش میدهد و خطوطی که در نتیجه پرکاری روی صورت به وجود می آید را محو می کند. بنابراین تزریق botox صورت را جوانتر و شادابتر میکند.

نکته ها قبل از تزریق بوتاکس

ازمصرف داروهایی نظیر آسپرین و سایر داروهای ضدالتهابی از ۲ هفته قبل خوداری شود.

بهتر است حداقل به مدت یک هفته قبل از عمل بوتاکس از مصرف الکل خودداری شود.

اگر از ویتامین ها و داروهای گیاهی استفاده می کنید، به پزشک اطلاع دهید .

تواحی تزریق botox

۱٫بوتاکس لب
۲٫بوتاکس صورت
۳٫بوتاکس پیشانی
۴٫بوتاکس زیر چشم
۵٫بوتاکس ابرو
۶٫بوتاکس زیر بغل
۷٫بوتاکس خط خنده
۸٫بوتاکس گونه

متدهای تزریق بوتاکس:

زمان لازم برای تزریق botox حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است. معمولا نیازی به بی حسی نیست. امامیتوان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از تزریق botox از پماد بی حسی کننده موضعی استفاده کرد.

تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین) به عضلات خاص انجام می شود و با درد بسیار کمی توام می باشد. تعداد تزریق بسته به میزان چین و چروک دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. بطور معمول در نواحی پیشانی ۱۰ تا ۱۶ خط اخم ۴ تا ۶ و دور چشم ۳ تزریق انجام می شود .

چه مدت بعد از تزریق botox اثرش ظاهر می شود؟

بطور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز زمان لازم است.

برای مشاهده نتایج نهایی مدت زمانی حدود ۱۴ روز لازم است .

دوره زمانی تاثیر تزریق بوتاکس

مدت اثر بوتاکس بطور معمول سه تا چهار ماه است.

خطوط به تدریج به حالت قبل از عمل بر میگردند.

بعد از چند بار عمل بوتاکس اثرش بیشتر باقی می ماند و فاصله زمانی بین دو بار استفاده بیشتر می شود. در بعضی از افراد اثر نسبی طولانی مدت مشاهده می شود و چین و چروکها به طور کامل به حالت قبل بر نمی گردد .