میکرونیدلینگ microneedling و تاثیر آن بر جوانسازی پوست صورت نیاز به گذشت زمان زیادی ندارد. تقریبا حداکثر بعد از گذشت 48 ساعت از انجام عمل میکرونیدلینگ روی پوست ، پوست بهبود پیدا می کند. بهتر است میکرونیدلینگ را در مطب پزشکان متخصص انجام دهید.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ microneedling یکی از جدیدترین متدهای جوانسازی پوست است. میکرونیدلینگ همچنین یک روش غیرتهاجمی است که به کمک آن مشکلات پوستی برطرف می شود. در این متد به کمک سوزنهای ریز، سوراخهای ریز و سطحی در پوست ایجاد می شود. ممکن است روی پوست ترک های پوستی بوجود امده باشد. این ترک ها می تواند در اثر زایمان، چاقی و بلوغ روی پوست ایجاد شوند. به کمک میکرونیدلینگ می توان این ترکهای پوستی را از بین برد. با این روش امکان از بین بردن و معالجه اثرات سوختگی، بستن منافذ باز پوست، معالجه لک پوستی، برطرف نمودن چروک و از بین بردن اثرزخم و بخیه وجود دارد.

میکرونیدلینگ چطور انجام می‌شود؟

برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر از میکرونیدلینگ معمولا روند معالجه طی چند جلسه‌ انجام می شود. زمان هر جلسه‌ی به اندازه مشکلات پوستی بستگی دارد. این زمان بین چند دقیقه تا 1 ساعت است.

روش انجام

1- روی پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و طبق الگوی خاصی، سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود. برای کسب بهترین نتیجه، ابزار نیدلینگ چندین بار روی سطح موردنظر در جهات مختلف حرکت می‌کند. برخی پزشکان، برای نتیجه‌ی بهتر از میکرونیدلینگ، هم‌زمان با ایجاد این سوراخ‌های ظریف، از محصولاتی که سبب تحریک تولید کلاژن می‌شوند، مانند اسید هیالورونیک یا سرم ویتامین C و نیز روشن‌کننده پوست هم استفاده می‌کنند.

2- بعد از انجام میکرونیدلینگ روی پوست زخم‌های کوچکی ایجاد می‌شود که همین زخم‌ها سبب تحریک کلاژن‌سازی توسط پوست می‌شوند.

 

جوان‌سازی و رفع چین‌ و چروک پوست با میکرونیدلینگ

میکرو نیدلینگ با از بین بردن چروک و چین های پوست باعث می شود که پوست جوانتر شود. چین و چروک معزل یک پوست جوان است. یکی از علتهای بزرگ بوجود آمدن چین‌ و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین است. میکرونیدلینگ با ایجاد منافذ بسیار ریز سلول‌های بنیادی پوست را تحریک‌ می کندکه وادار به تکثیر می‌شوند. با ساخته شدن مقدار زیادی کلاژن پوست بازسازی می شود. و منجر به برطرف شدن چین‌ و چروکهای سطحی می شود.

نکات جوانسازی پوست با روش میکرو نیدلینگ :

حدود سه تا پنج جلسه برای معالجه وجوانسازی پوست به کمک این متد نیاز می باشد.

فاصله بین هر جلسه با جلسه بعد حدود 40 روز می باشد.

روش میکرو نیدلینگ برای تمام انواع رنگ پوست مناسب است.

با میکرونیدلینگ می‌توان مناطق حساس و شکننده پوست را درمان کرد.

مناطق حساس شامل چشم‌ها، گردن و پشت دست‌ها است.

معمولا نواحی شکننده و حساس با سایر روش‌ها درمان نمی‌شود.

توصیه‌ی پزشکان متخصص

1- برای گرفتن نتیجه‌ بهتر با روش میکرونیدلینگ، حداقل 4 تا 6 هفته بین جلسات معالجه فاصله بیفتد.

دراینصورت پوست زمان کافی برای کلاژنسازی خواهد داشت.

2- معمولا برای بهبود جای‌ جوش به روش میکرونیدلینگ 4 جلسه تجویز می‌شود.

3- معمولا برای اثرات سوختگی 5 جلسه‌ تجویز می‌شود.